28 maja uczniowie z kl. I i kl. II wzięli udział w wycieczce do Tyńca. Opactwo Benedyktynów jest miejscem, w którym tradycja spotyka się ze współczesnością. Ze względu na bogate dzieje opactwo jest miejscem niezwykłym, które umożliwia dzieciom bezpośrednie spotkanie z historią, kulturą i sztuką. Najpierw dzieci zwiedziły Opactwo i dowiedziały się, jak żyli ludzie w dawnych czasach, jak wyglądał świat, kiedy nie było ani samochodów ani komputerów. Odkrywały zabytki związane ze wzgórzem tynieckim, a także poznały tajemnicze dzieje miejsca sprzed fundacji klasztoru. a następnie uczestniczyły w warsztatach „W czasach smoka wawelskiego”. W czasie warsztatów wykonały naczynia z gliny.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie ZOO w Krakowie. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>