Zajęcia z udziałem zwierząt są wyjątkową i wspaniałą metodą edukacyjną, dostarczają możliwości poszerzenia wiedzy w sposób łatwy i przyjemny.

Uczniowie z kl. I i z kl .II mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, mających na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy uczestnikami a zwierzęciem w trakcie spontanicznej zabawy. Dzieci poznały zwierzęta z grupy mięczaków: ślimaka winniczka, ślimaki wsteżyki, ślimaki nagie (bez muszli), ślimaki z grupy Achatina – olbrzymie ślimaki z Afryki, oraz małże. Na spotkaniu dowiedziały się,  co ślimak ma wspólnego z ekologią, jak się rozmnaża, czy zmienia muszelkę, ile „rogów mają ślimaki oraz wiele innych ciekawostek. Dzieci reagowały radością, były bardzo podekscytowane i zaciekawione. Spotkanie wywołało wiele pozytywnych emocji.Na podsumowanie zajęć otrzymali ślimaka wykonanego z drewna, którego przyozdobili wydzieranką. kl.I - ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>> ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>  - kl.II