W czwartek, 8 lutego, najmłodsi uczniowie z klasy I A naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację, którą przygotowały starsze koleżanki z klasy siódmej. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Potem poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę oraz „Prośbę książki”. Na zakończenie każdy uczeń mógł wypożyczyć książkę. Warto podkreślić, że znaczna część uczniów już od września pożyczała książki w Szkolnej Bibliotece. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów i przygód. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>