W dniu 6 grudnia, z okazji Mikołajek, pierwszoklasiści wraz z wychowawczynia, panią Elżbietą Sobczyk udali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwsze odwiedzili CENTRUM  NAUKI  I  ZABAWY  KLOCKOLAND. Tam wzięli udział w warsztatach „Fabryka św. Mikołaja”. Dzieci przeniosły się do magicznej krainy św. Mikołaja. Zobaczyły, jak elfy tworzą zabawki dla dzieci z całego świata. Napisały list do św. Mikołaja i zbudowały własne ozdoby choinkowe, którymi przystroiły 3 metrową choinkę z klocków Lego! Następnie budowali w grupach robota świątecznego, choinkę, itp. Całość zwieńczyła zabawa w strefie testów świętego Mikołaja, gdzie odebrali udekorowane przez roboty bombki choinkowe. Na zakończenie zajęć sami drukowali dyplomy grzeczności od Mikołaja i Elfa.

Następnie udali się donajmniejszej na świecie FABRYKI CUKIERKÓW, gdzie łakocie produkowane są ręcznie na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIII - wiecznych małych manufaktur. Fabryczka jest drugą w Polsce obok gdańskiej manufaktury. Dzieci wzięły udział w pokazie produkcji, w warsztatach karmelarskich, degustowały ciepłe cukierki. Każdy uczestnik wykonał własnoręcznie lizaka. Warsztaty zakończyły się  wręczeniem Certyfikatów Młodego Karmelarza. Wykonane słodycze dzieci zabrały ze sobą do domu oraz dodatkowo każdy otrzymał  paczuszkę cukierków.

Zwiedziliśmy także Sukiennice, gdzie podziwialiśmy piękną, ogromną choinkę oraz kramy z ozdobami świątecznymi. Wycieczka się udała, dzieci pełne wrażeń i emocji wróciły wieczorem do Chabówki. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>