Klasy IV a, V i VI wraz ze swoimi wychowawczyniami  uczestniczyły w interaktywnym zwiedzaniu dwóch osad w Parku Edukacji Globalnej ,,Wioski świata”. W igloo pierwsza grupa odkrywała fascynujące oblicze Arktyki- klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Aktywizujące ćwiczenia dały możliwość poznania zarówno tradycyjnej jak i nowoczesnej strony życia Innuitów. Natomiast druga grupa ,,przeniosła” się do Azji, gdzie poznawała realia życia na rozległych mongolskich stepach. W oryginalnej mongolskiej jurcie uczestnicy warsztatu odkrywali ciekawą przeszłość tego kraju i przymierzali tradycyjne stroje. Biorąc udział w licznych zabawach  zapoznali się również ze współczesnym obliczem Mongolii i problemami, z jakimi na co dzień stykają sięich rówieśnicy. Miłym zakończeniem wycieczki był seans w kinie. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>