Dnia 30 listopada uczniowie klasy VII oraz II i III naszego gimnazjum udali się na wycieczkę do Wieliczki. Celem wyjazdu było przejście trasą górniczą w Kopalni Soli "Wieliczka". W specjalnych kombinezonach ochronnych oraz hełmach z latarkami wszyscy prezentowali się bardzo profesjonalnie. Pod ziemią spędzili aktywne 3 godziny, badając poziom solanki, mierząc poziom stężenia metanu, a nawet detonując ładunek wybuchowy. Każdy mógł zabrać do domu własnoręcznie wydobytą sól. Ogromne wrażenie wywarły nieprzeniknione ciemności, kręte korytarze oraz charakterystyczny chłód i zapach kopalni. W czasie wyprawy przewodnik – Przodownik - ciekawie opowiadał  o trudnej pracy górników. Z Wieliczki nastąpił przejazd do Cinema City na seans "Listy do M3", po którym wszyscy byli w radosnych świątecznych nastrojach. ZOBACZ ZDJĘCIA ->>>>