W przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to historyczne wydarzenie. Przygotowali ją pod opieką p. Moniki Zembal i p. Bernadety Zaremby uczniowie klas: V, VI, VII oraz III gim. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Nasi młodzi aktorzy w skrócie zobrazowali sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ukazali ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych przodków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. W samym dniu Święta Niepodległości poczet sztandarowy wziął udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Rabce – Zdroju.
Akademia Szkolna - ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>

Uroczystości Gminne - ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>