W dniach 02.06. - 11.06.2017 r. część uczniów z klas III, IV, V, VI i dwie dziewczynki z gimnazjum uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-edukacyjnej we Włoszech. Zamieszkaliśmy  w  hotelu Meeting w Belaria Igea Marina. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>> Podczas wyjazdu dzieci zwiedziły Wenecję, Księstwo San Marino oraz udały się na wycieczkę do Oltremare, ogromnego Parku Riccione, gdzie można podziwiać jedno z największych delfinariów w Europie. Duże  wrażenie na dzieciach zrobił również pokaz tresury sokołów.

W Wenecji  największe zaciekawienie budziły pływające gondole, plac Św. Marka, Most Westchnień i pokaz wyrobu produktów ze szkła weneckiego. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>> Nie zabrakło rejsów statkiem i spacerów po Belarii. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>> W Republice San Marino- malowniczo usytuowanym na górze Tytana państewku z pięknymi krajobrazami na okolicę, zwiedziły średniowieczną zabudowę  według trasy: Brama św. Franciszka, Bazylika św. Marina, taras widokowy, Plac Rządowy, Baszty na skale. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>> Przy cudownej pogodzie i ciepłym Adriatyku dzieci zażywały kąpieli morskich i słonecznych. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>> Odbył się konkurs rzeźby na piasku. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>> Wiele emocji dostarczył dzieciom chrzest na plaży, ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>> oraz pokazy lotnicze. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>  Bardzo ciekawe były  przygotowane  przez uczestników prezentacje multimedialne o Włoszech, poznawały język, krajobraz, główne miasta i kuchnię włoską. Degustowały prawie codziennie smaczną pizze, spaghetti i najlepsze włoskie lody. Wybraliśmy POLSKĄ MISS BELARII, którą została Anetka Janocha, najgrzeczniejszą uczestniczkę wycieczki – Safiję Kmera i najgrzeczniejszego uczestnika – Marcina Tolińskiego.Rozstrzygnięto konkurs na najczystszy pokój a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>> Podróż do słonecznej Italii okazała się spełnieniem marzeń wielu uczestników, wrazenia wspaniałe, pozostaną zdjęcia i wspomnienia.