Klasa 2a wraz z wychowawczynią bardzo lubi spacerować. Dlatego 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka kl.2a SP odwiedziła Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce. PKP przygotowało dla dzieci liczne atrakcje. Najpierw zwiedzaliśmy cały teren Skansenu i podziwialiśmy znajdujące się tam stare lokomotywy, wagony, spryt kolejowy i mini- muzeum. Następnie braliśmy udział w grach i zabawach prowadzonych przez animatora gdzie były do wygrania drobne upominki.Kolejną atrakcją był dla nas przejazd w ramach Projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej zabytkowym pociągiem ”Retro”do Raby Wyżnej. Czas spędzony w skansenie był dla nas miły i pożyteczny. ZOBACZ ZDJĘCIA ->>>> .

Miesiąc wcześniej wiosną ale w zimowej aurze byli na spacerze w Muzeum Górali w Rabce - Zdroju. Razem z przewodnikiem zwiedzali zabytkowe chałupy, szałas pasterski, kolibę Śleboda, kapliczki, dzwonniczkę.Poznali życie górali i zbójników, każdy mógł prać na tarze, spać na sianie, deptać kapustę do kiszenia, wycisnąć oscypka, przymierzyć elementy stroju góralskiego, poszukać zbójnickiego skarbu zadzwonić dzwonem na dzwonnicy czy też zakuć kogoś w dyby.Na koniec w cieple przy kominku uczestniczyli w warsztatach malowania pamiątek drewnianych, które to zabrali ze sobą do domu.Była to ciekawa przygoda by poczuć się jak prawdziwy góral a także doskonalić artystyczne talenty.ZOBACZ ZDJĘCIA ->>>>