22.05.2017 r. klasa pierwsza wybrała się na wycieczkę ,tym razem do najstarszej w Polsce Kopalni Soli w Bochni. Zwiedzanie rozpoczęliśmy  zjazdem głównym szybem i podróżą podziemną kolejką.Tego typu atrakcja jest jedną z nielicznych w Europie.Trasa wiodła przez unikalne komory solne i stare wyrobiska.W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikowi pomagali m.in.polscy królowie oraz żupnicy genueńscy. Uczestnicy naszej wycieczki mieli wrażenie jakby normalna praca górników w kopalni toczyła się tuż obok nich. A wszystko dzięki projektowi multimedialnemu za pomocą, którego przekazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górników oraz inne aspekty z życia kopalni. Przemierzając pieszo drogę obejrzeliśmy m.in. komorę Rabsztyn, zrekonstruowano kierat obracany przez konie, kaplicę św. Kingi z wykutymi w soli ołtarzami ,poznaliśmy legendę o św. Kindze i soli. Dopełnieniem atrakcji było przepłynięcie z bocheńskimi flisakami łodzią podziemnego jeziora wypełnionego solanką pomiędzy solnymi górami. Zwiedzanie kopalni zakończyło się w Komorze Ważyn, gdzie spędziliśmy miło czas.   Wycieczka była bardzo udana a pobyt w kopalni okazał się interesującą lekcją , niezwykła przygodą i dostarczył nam wielu nowych wrażeń. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>