19 kwietnia uczniowie klas IV i V wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Zakopanego, gdzie zwiedzili Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego – jedno z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. Obejrzeli tam kolekcje z zakresu: skał i minerałów, folklorystyczne, etnograficzne oraz dzieła sztuki dotyczące grafiki, malarstwa, malarstwa na szkle, rzeźby i zbiorów fotograficznych.  Jest to miejscem, w którym można poznać historię, kulturę i przyrodę Podhala, Spiszu i Orawy, między innymi dawną i współczesną twórczość górali oraz charakterystyczne stroje podhalańskie. Najstarsze zbiory pochodzą z XVIII wieku, zasadnicza część z XIX I XX. Ważnym elementem wycieczki był także spacer po Krupówkach, wspólny posiłek oraz zakup góralskich pamiątek. Nie mogliśmy także nie być pod Wielką Krokwią, aby na własne oczy zobaczyć skocznie, na których medale zdobywają  nasi skoczkowie. W drodze powrotnej podziwialiśmy żywy skansen w Chochołowie. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>