20.04.2017r. klasa I odwiedziła siedzibę GOPR Grupy Podhalańskiej. Oczekiwał nas ratownik górski p. Jerzy Kapłon, który  zapoznał  uczniów z  codzienną pracą ratowników górskich , ich przeżyciami związanymi z akcjami ratowniczymi. Zobaczyliśmy dyżurkę wyposażoną w radiostację, telefony alarmowe, skutery śnieżne, quady  oraz sprzęt ratowniczy. Uczniowie dowiedzieli  się, że najważniejsze jest niesienie pomocy ludziom, których zdrowie i życie jest zagrożone, zapobieganie wypadkom w górskich, a także ochrona środowiska górskiego. Praca ratowników górskich jest bardzo ciężka i wymaga ogromnego poświęcenia. Największą nagrodą jest to, kiedy po trudnych i ciężkich poszukiwaniach zaginionego człowieka odnajdują go żywego,wówczas daje im to ogromną satysfakcję i radość z ich pracy. Lekcja ta przybliżyła nam pracę ratowników górskich i niebezpieczeństwo z nią związane. Serdecznie dziękujemy Grupie Rabczańskiej GOPR oraz ratownikowi górskiemu p. Jerzemu Kapłonowi za umożliwienie naszym uczniom  udziału w tej ciekawej lekcji. ZOBAACZ ZDJĘCIA - >>>>