W dniu 19.04.2017r. uczniowie klasy III A SP wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Sobczyk, udali się Rabki-Zdroju, do Muzeum Wł. Orkana na warsztaty "Beskidzkie ptaszki malowane - dawna zabawka ludowa".Podczas zajęć dzieci poznały najpopularniejsze wyroby zabawkarzy z okolic Żywca. Rozmawiali również o rzeczywistości dziecka na dawnej wsi oraz o zabawach i zabawkach jakimi bawili się nasi przodkowie. W częsci praktycznej zajęć każde dziecko miało możliwość zdobienia drewnianego ptaszka używając do tego celu własnej wyobraźni, czy też inspirując się poznanymiwzorami zdobień. Po warsztatach uczniowie udali się wraz z przewodnikiem do zabytkowego Kościółka-muzeum. Zwiedziliśmy wystawę garncarstwa, pasterstwa, stroju oraz dawnej rzeźby ludowej. Podziwialiśmy jedne z najcenniejszych w Polsce organy z 1778r. oraz polichromię, która zdobi świątynię. Zmarznięci, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>